Creating and Promoting an Animated Video on the Subject of Fatherhood – Створення та просування анімованого відеоролика з тематики татівства 125 views

Створення та просування анімованого відеоролика з тематики татівства

Opportunity Background

Передумови та опис програми Згідно дослідження, «Сучасне розуміння маскулінності: ставлення чоловіків до гендерних стереотипів і насильства щодо жінок» гендерний розподіл соціальних норм передбачає більшу спрямованість чоловіків на власну реалізацію в публічному секторі, в тому числі на ринку праці, тоді як для жінок пріоритетним вважається приватне життя та виконання сімейних обов’язків. Абсолютна більшість чоловіків (89%) задоволені розподілом домашньої роботи у власній родині (половина з них – повністю задоволені), а 62% респондентів вважають, що цим співвідношенням задоволені і їхні партнерки. Понад 40% чоловіків в Україні вважають, що жінці слід залишити свою оплачувану роботу, щоб більше часу проводити з родиною. Лише 3% тих, хто бере батьківську відпустку, – чоловіки (тати). Згідно

останнім дослідженням ЮНФПА в Україні у 2019 році, у випадку хвороби переважно працююча мати залишається вдома з дитиною. Сприйняття чоловіками можливості брати батьківські відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею 3 років залишаються настільки невисоким, що менше половини опитаних чоловіків (44%) в основному знали, що батько має таке ж право брати батьківську відпустку, як і мати. Ці результати знайшли відображення в дослідженні UNFPA щодо маскулінності в Україні, згідно з яким 83% респондентів погоджуються з твердженням, що найважливішим завданням жінки є турбота про дім та сім’ю, а 75% респондентів називають заробіток як головний чоловічий обов’язок. 63% відсотки чоловіків вважають, що зміна підгузків, купання та годування немовлят – це обов’язок жінки. Лише половина респондентів підтримали думку, що чоловіки загалом мають залучатися до виконання домашньої роботи на рівні з власними дружинами.

Згідно з результатами опитування “Роль чоловіків у піклуванні та догляді за дітьми”, проведеного UNFPA Україна та ООН Жінки, 26% матерів вважають, що батько приділяє дітям замало часу. У той час як серед батьків аналогічний показник відносно матерів становить 5%. Разом з тим 30% батьків вважають, що мати приділяє дітям забагато часу – серед матерів аналогічний показник відносно батьків становить 3%. Окрім того, матері рідше, ніж тати, засвідчують рівноправність або участь тат в допомозі в навчанні, прогулянках з дітьми, проявах емоційної турботи, іграх та спілкуванні з дітьми. 83% матерів пояснюють недостатню увагу до дітей з боку батька високою зайнятістю партнера. Жінки вдвічі більше часу проводять з дітьми аніж чоловіки (в середньому, жінка проводить 49 годин на тиждень з дитиною, в той час як чоловік – 22).

28% респондентів зазначили, що для чоловіка набагато важливіше мати власний час або хобі, тоді як жінкам має цілком вистачати наявності сім’ї для відчуття повноти життя.

Сімейне середовище залишається головним осередком, де формується та закріплюється розуміння прийнятних в суспільстві ролей, обов’язків і повноважень жінок і чоловіків. Очікування щодо подружніх стосунків, рис характеру та моделей “правильної” поведінки дружини та чоловіка формуються ще в підлітковому віці, перебувають під впливом сімейного виховання та стандартів, що нав’язуються громадською думкою.

Таким чином, надзвичайно важливо не просто сприяти забезпеченню рівномірного розподілу домашніх обов’язків та догляду за дитиною між чоловіком та дружиною, а й поширювати кращі практики для наслідування, що сприятиме зміні прийнятих в суспільстві установок та стереотипів.

Opportunity structure

Мета

UNFPA Україна запрошує постачальників послуг, які мають успішний досвід роботи у цифровому маркетингу, розробити та впровадити комунікаційну кампанію на основі запропонованих креативних концепцій, а також визначити інструменти для її подальшого просування для отримання необхідного охоплення, впливу, залученості та взаємодії з цільовою аудиторією. Із постачальником буде укладено короткостроковий договір, згідно з яким надаватимуться послуги. Обраний постачальник послуг працюватиме під керівництвом Лесі Парно-Кириєнко, експертки з комунікацій Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні.

Методологія

Обсяг робіт

Мета кампанії – подолання стереотипів щодо традиційного розподілу гендерних ролей в родині між чоловіком та дружиною, що сприятиме більшій залученості чоловіків до процесу виховання

та догляду за дітьми, а також покращить можливості чоловік та жінок в реалізації збалансованого підходу робота-дім.

Завдання кампанії:

 • Промотувати більш активну участь чоловіків у виконанні домашніх обов’язків та піклуванні за дітьми, а також змінювати ставлення до ролей, які традиційно розглядаються як виключно жіночі;
 • Сприяти розвінчуванню традиційних стереотипів щодо того, що домашні обов’язки та догляд за дитиною виключний обов’язок жінок;
 • Сприяти формуванню та популяризації моделі відповідального та усвідомленого татівства, де батько є не лише “утримувачем” сім’ї, а й активним учасником процесу виховання дітей. Пропонований меседж інформаційної кампанії: “Бути татом – означає бути поруч”.

В межах кампанії необхідно розробити та виготовити один відеоролик “Не пропусти найважливішого”. Мета відеоролика – сприяти усвідомленню наявності проблеми низької включеності татів у процес батьківства. Важливо робити акцент на питанні гармонійного розподілу часу, проведеного із дитиною, між татом та мамою. А також показати, що спільне проведення часу є необхідною умовою для формування здорових стосунків татів із дітьми, що найдрібніший буденний момент є важливим, а також, що не можна чекати “кращого часу”, “кращого віку”, бо можна пропустити найважливіші моменти розвитку власної дитини. Умовно, відеоролик повинен бути розділений на три тематичні частини, присвячені певному етапу дорослішання дитини. Наприклад:

 • 1-3 роки: найважливіші моменти в даному періоді – це фізичний догляд за дитиною (купання, переодягання, зміна підгузків, тактильні контакти тощо), який часто взагалі розглядається виключно як обов’язок жінки.
 • 3-5 років: період дорослішання, рольових ігор, коли для дитини наслідування дій дорослого та залучення до спільної роботи (в тому числі побутової) є важливим.
 • 6-7 років: первинний процес дистанціювання дітей від батьків, коли починають проявлятись “прогалини” у відносинах. Відповідно, якщо протягом перших двох етапів не відбувалось усвідомленого процесу побудови відносин із дитиною, то в цей період може виникнути криза і віддаленість у стосунках, коли дитина буде надавати перевагу гаджетам/спілкуванню з однолітками, але не проведенню спільного часу з батьком.

Орієнтовний сценарій відеоролика:

 • Ми показуємо батька, який дивиться серіал і «скіпає» дратівливу рекламу. До нього приходить дружина з маленьким сином, який плаче, вона щось говорить. Зрозуміло, що їй потрібна допомога. Чоловік роздратовано дивиться на них і натискає на пульті керування кнопку: “пропустити заміну підгузків”.
 • Чоловік грає в гру на планшеті за сніданком. Дружина приходить до нього із вже старшим сином. Чоловік дивиться на неї, і на екран, на якому з’являється кнопка “пропустити катання на санчатах” і він натискає на неї.
 • Чоловік приходить до свого 5-річного сина, який дивиться мультики на YouTube і щось привітно розповідає йому. Син тисне на кнопку «пропустити розмову» і батько зникає.
 • Поява тексту «Не пропускай найважливішого».

Competitive scope

Вимоги щодо кваліфікації

UNFPA шукає постачальника послуг із перевіреним досвідом у відео продакшені, цифровому просуванні та хорошим знанням українського медіа та рекламних ринків.

Кандидат/компанія повинен:

 • бути резидентом або мати юридичне представництво в Україні з відповідною офіційною реєстрацією;
 • працювати в сфері комунікацій, реклами та відео продакшені щонайменше 3 роки;
 • мати досвід роботи у відео продакшені та цифровому просуванні;
 • демонструвати здатність дотримуватися часових рамок, працювати під тиском та вимірювати результати;
 • володіти українською, російською та англійською мовами.
Share this tender

UNFPA is the United Nations reproductive health and rights agency. Our mission is to deliver a world where every pregnancy is wanted, every childbirth is safe and every young person’s potential is fulfilled.

UNFPA is formally named the United Nations Population Fund. The organization was created in 1969, the same year the UN General Assembly declared “parents have the exclusive right to determine freely and responsibly the number and spacing of their children.

UNFPA calls for the realization of reproductive rights for all and supports access to a wide range of sexual and reproductive health services – including voluntary family planning, maternal health care and comprehensive sexuality education.

 

Connect with us

Newsletter

Subscribe our newsletter for quick response

Contact Info