Medikal ve Laboratuvar Sarf Malzemesi İhalesi Süre Uzatımı 61 views

MEDİKAL ve LABORATUVAR SARF MALZEMESİ İHALESİ SÜRE UZATIMI

İhale No: PRF-TR-2021-0007 Medikal Sarf Malzemesi Satın Alım İhalesi
İhale No: PRF-TR-2021-0008 Laboratuvar Sarf Malzemesi Satın Alım İhalesi

 

Bu ihalelerimizin tarihi 18.02.2021 tarihine kadar uzatılmıştır.

Malteser International Almanya merkezli Uluslararası bir insani yardım kuruluşudur. Suriye ve Türkiye’deki Suriyeli sığınmacılar ve ülke içinde yerinden edilmiş insanlar için insani yardım hizmetleri sunmak amacıyla çalışan, Türkiye’de kayıtlı bir kuruluştur.

Malteser International, Türkiye’deki gerçek medikal tedarikçi şirketlerinden, Türkiye- Suriye arasındaki sınır alanında bulunan kamplarda bulunan hastanelerde kullanılmak üzere, medikal ve laboratuvar sarf malzemesi için fiyat teklifi talep etmektedir.

İhaleye katılabilmek için;

 1. Şirket istediği bir ve/veya daha fazla ihale içinde teklif gönderebilir.
 2. Şirket Türkiye’de kayıtlı bir şirket olmak ve ilgili medikal cihaz ve ürünlerin tedariki ve sevkiyatı için lisans sahibi olmak zorundadır.
 3. Şirket belirlenecek tarih ve saatte Kilis Öncüpınar sınır kapısına gümrüklü teslimat yapma konusunda gereken yeterliliğe sahip olmalıdır.
 4. Teklifler, Malteser International tarafından belirtilmiş formatta hazırlanmalıdır.
 5. Covid-19 salgını sebebiyle ihale dosya teslimleri kapalı zarf usulü ile elden teslimat şeklinde olmaycaktır. Teklif formları, şirket belgeleri ve diğer tüm dökümanların davet mektubunda belirtilen ayrı bir e-mail adresine gönderilmesi gerekmektedir.

İhale evraklarının en son 18/02/2021 Perşembe saat 23.59’a kadar ilgili e-mail adresine göndermiş olmaları gerekmektedir. Belirtilen tarihden sonra gönderilen teklifler değerlendirilmeyecektir.

İhale ile ilgilenen firmalar; Teklif belgeleri, format, detaylı koşullar ve daha fazla bilgi için lütfen iletişime geçiniz:

E-mail: [email protected]

TIME EXTENSION OF MEDICAL AND LABORATORY CONSUMABLES TENDER

Tender No: PRF-TR-2021-0007 Medical Consumable Purchase Tender
Tender No: PRF-TR-2021-0008 Laboratory Consumable Purchase Tender

 

The date of these tenders has been extended until 18.02.2021.

Malteser International is an in Germany based international humanitarian organization and has been working in Turkey for the humanitarian services of the Syrian refugees and the internally displaced people in Syria. Malteser International is registered in Turkey.

Malteser International is requesting quotations from the genuine wholesale supplier companies in Turkey to medical consumables and laboratory consumables on the hospitals in the border area within Syria.

In order to participate in the tender;

 1. The company may send an offer for one and/or all tender.
 2. The company MUST be registered and licensed in Turkey for medical devices and consumable trades and supply.
 3. The company has to be capable to deliver to the Zero-Point border area of Kilis Önüpınar border gate as exportation on the agreed date and time.
 4. Tenders will have to be sent in the prescribed format of Malteser International.
 5. Because of the Covid-19 outbreak, tender dossier submissions will not be in the form of hand delivery in a closed envelope. Bid forms, company documents and all other documents must be sent to a separate e-mail address specified in the invitation letter.
 6. The tender documents must be sent to the relevant e-mail address until 23.59 on Thursday, 18/02/2021. Bids sent after the specified date will not be evaluated.
 • Companies interested in the tender: tender documents, formats, detail conditions and more information, kindly asked to contact:

E-mail: [email protected]

 • To help us track our procurement effort, please indicate in your email where (ngotenders.net) you saw this tender/procurement notice.
Share this tender

We are the worldwide humanitarian relief agency of the Sovereign Order of Malta. Our mandate is to provide relief and recovery during and following conflicts and disasters. We are primarily active in the field of health, in which we have almost 60 years of continuous experience.

Christian values and humanitarian principles form the foundations of our work: bringing aid to people regardless of their religion, background, or political convictions at over 100 Projects in more than 20 countries.

—————————————————————————————————————————————

Malteser International Almanya merkezli Uluslararası bir insani yardım kuruluşudur. Suriye ve Türkiye’deki Suriyeli sığınmacılar ve ülke içinde yerinden edilmiş insanlar için insani yardım hizmetleri sunmak amacıyla çalışan, Türkiye’de kayıtlı bir kuruluşt

Connect with us

Newsletter

Subscribe our newsletter for quick response

Contact Info